Czakra Podstawy. Ugruntuj się, aby nie odlecieć. Cz. 9

Share

Zgodnie z wierzeniami na Dalekim Wschodzie, w ciele człowieka istnieją punkty zbiegania się ścieżek energii, zwane czakrami. Wiedza o czakrach, zwana też, jako Teoria Inteligentnej Energii Życia, stanowi podstawy nauk Wschodu, a tym samym hinduizmu i buddyzmu. Jest to cenna pomoc w medycynie azjatyckiej i alternatywnej. Wywodzi się ona z pradawnej tradycji, filozofii sarnkhya. Jej źródło posiada joga oraz medycyna ajurwedyjska. Tak faktycznie we wszechświecie, wszystko jest połączone. Cała struktura Wszechświata i wszystko, co znajduje się w nim, składa się z energii. Bez energii nic nie może istnieć. Jest ona pierwotnym źródłem wszystkiego, co jest. Te swego rodzaju centra energetyczne w organizmie człowieka, to czakry, które są organizacyjnym ośrodkiem przyjmowania, przetwarzania, przyswajania i przekazywania energii życiowej.

Czakry są to skupiska energii, które rządzą duchowymi i psychosomatycznymi aspektami naszej wewnętrznej istoty. W sanskrycie słowo to oznacza KOŁO, gdyż czakry mają kształt kół, a ich energia roztacza się kuliście z dołu ku górze i z potworem oraz na boki, do przodu i tyłu na wszystkie strony tworząc aurę. Zatem człowiek, oprócz fizycznego ciała posiada tzw. ciała subtelne. Ludzkie pole energetyczne, zwykle określane mianem aury, można opisać jako ciała energetyczne otaczające nasze ciało fizyczne i przenikające w jego głąb. Wyróżnia się siedem ciał energetycznych człowieka. Pierwsze z nich dotyczy ciała fizycznego, za które odpowiada Czakra Podstawy. Jest to czakra o najniższej wibracja z wszystkich pozostałych czakramów. To najbardziej zagęszczone ciało, tak człowieka, jak też wszelkiej, otaczająca nas materia np. inni ludzie, kwiaty, drzewa, zwierzęta oraz podsiadające swoją aurę jedzenie i napoje oraz przedmioty i pieniądze. Dotyczy to wszystkiego, co namacalne, co fizyczne i widoczne „gołym” okiem.

Jak wynika z powyższego, współczesna nauka jest nie tylko kompatybilna z duchowością, lecz jest gruntownym źródłem duchowości (to nie jest żadna religia), z której czerpie doświadczenia i wiedzę.

Uświadamiając sobie te wszystkie zależności, uzdrawiamy ciało, psychikę i duszę, na wszystkich subtelnych poziomach.

SPIS TREŚCI:

 1/ Od przeszłości do teraźniejszości z duchem eteru

 2/ O co chodzi w podstawach energetycznych czakr?

 3/ Czakra Podstawy Muladhara, jako fundament

 4/ Troska o pożywienie, jako podstawa piramidy potrzeb  Maslowa

 5/ Uziemienie i ugruntowanie ciała fizycznego odpowiadającego za bezpieczeństwo i finanse

 6/ Uzdrawianie Czakry Podstawy

 7/ Nic nie zmienisz, jeśli „nic nie zmienisz”…

 8/ Ugruntuj się aby nie odlecieć wprost do nieba

You may also like...