Czakra sakralna, krzyżowa, seksualna i wodna. Kronika Akaszy Wtajemniczenie. Cz. 10

Share

Czakra sakralna, krzyżowa, seksualna i wodna. Seria: Kronika Akaszy Wtajemniczenie. Cz. 10

Czakry są to skupiska energii, które rządzą duchowymi i psychosomatycznymi aspektami naszej wewnętrznej istoty. Z żyjącymi istotami związane jest siedem głównych czakr cielesnych i czakry kosmiczne. Energia czakry sakralnej odpowiada za kreatywność, seksualność, namiętność, zadowolenie z życia, umiejętność czerpania przyjemności z doświadczeń oraz za to jak postrzegasz i akceptujesz siebie. Jeżeli energia swobodnie płynie przez ten ośrodek, człowiek ma w sobie mnóstwo mocy twórczych (kreatywności), a jego życie seksualne jest wspaniałe. Bliskość sprawia mu mnóstwo radości i czujesz się atrakcyjny. Jego kontakty z płcią przeciwną kwitną, a on odczuwa przyjemność z doświadczania życia. Człowiek ten lubi siebie, otacza się pięknymi i użytecznymi rzeczami, żyje wygodnie na swoje wyobrażenie, czując przy codzienną radość, wdzięczności i spełnienie.

Jeśli chodzi o fizyczne ciało, czakra ta nazywana wodną, odpowiada za płyny ciała, w tym limfę, spermę i takie organy, jak nerki, pęcherz moczowy oraz organy płciowe, w tym u kobiety za płyny owodniowe czyli wody płodowe podczas ciąży. Stąd też czakra ta energetycznie jest połączona z gruczołami jajników u kobiet i jąder u mężczyzn.

Osoba, która ma harmonijnie pracującą czakrę sakralną, swobodnie wyraża siebie bez zahamowani i kompleksów, przejawia życzliwość i szacunek do drugiego człowieka bez zazdrości, złości czy też potrzeby mściwości i żalu.  Będąc kreatywną i twórczą, jest zadowolona z siebie, ze swojego życia i ze swojego ciała, co przejawia się w serdeczności, ufności  i bezkonfliktowości w stosunku do drugiego człowieka.  Tym samym szanuje siebie oraz innych.

Z dużym powodzeniem realizuje się w wybranych przez siebie dziedzinach życia, a jej życie intymne jest radosne, zróżnicowane i pełne ekspresji, z uwagi na wysokie libido i u kobiet – seksapil. Czuje się atrakcyjna, lubi i akceptuje swoje ciało, odczuwa cielesną i zmysłową przyjemność, cieszy się swoją seksualnością i jest zadowolona z seksu. Ma przyjemne relacje międzyludzkie, szczególnie z płcią przeciwną.

Odczuwa przyjemność z doświadczania życia, silną pasję życia, radość życia. Odczuwa harmonijny rozwój uczuciowy i  czuje się dobrze sama ze sobą. A od tego wszystko się zaczyna – wszystko co chcemy osiągnąć dobrego na zewnątrz, należy zacząć od siebie, od pracy z własnym nieświadomym JA, aby stać się Świadomym swoich słabości i cieni.  To właśnie Świadomość Uzdrawia.

SPIS TREŚCI: 

Czakra Sakralna, Krzyżowa, Seksualna i Wodna

Czakra seksualności, zmysłowości i przyjemności

Zablokowanie energii czakry seksualnej

Pocałunki i seks, jako rytuał wymiany energii, myśli, emocji i kodu DNA

Czakra sakralna a stan zdrowia ciała

Czakra wody i konflikt wewnętrzny duszy z ciałem

Jaka z tego płynie lekcja życia?

Co możesz zrobić z poziomu ciała, aby aktywować czakrę?

Czy aromaterapia w pracy z czakrami będzie równie skuteczna?

Uzdrawianie i aktywowanie czakry seksualnej

Podsumowanie

You may also like...