Pokaż życiu, że zasługujesz na wszystko co najlepsze!

Share

Audiobook „Wdzięczność – Samoakceptacja. Pokaż życiu, że zasługujesz na wszystko co najlepsze!” należy do  serii:  „Mindfulness – technika uważności” i stanowi odcinek nr 12.

Wdzięczność to stan umysłu człowieka o wysokim poziomie świadomego JA. Wdzięczność to umiejętność patrzenia na życie i to co nas spotyka z wielu perspektyw, to docenianie każdego doświadczenia, nawet tego bolesnego i przykrego. To właśnie z porażek i popełnianych błędów,  człowiek żyjący na wysokim poziomie świadomości, czerpie największą naukę swojego życia. Człowiek ten doskonale wie, że nic nie dzieje się bez sensu, a wszystko co stało się skutkiem teraz, ma swoją przyczynę, której po części sam on mógł być kreatorem. Żyjąc w nieświadomości, zamartwiając się, ludzie żyją w pretencjach, żalach i złości, szkodząc sami sobie dość poważnie, co materializuje się w ich organizmie w postaci chorób. Tak żyje latami człowiek będący na pierwszych trzech poziomach NIEŚWIADOMEGO JA.  Zamiast wchodzić w schematy reakcji poniki, strachu, wściekłości czy nienawiści i obwiniać innych za to, co sam sobie wykreował, człowiek świadomy potrafi zarządzać swoimi emocjami, uczuciami i myślami do tego stopnia, aby w trudnej sytuacji zadać sobie pytania o fakty i to co się stało, co właśnie miało miejsce i co może z tym zrobić. W takiej sytuacji mimo trudności, żyje dalej w poczuciu spokoju, opanowania i cieszenia się każdą chwilą szczęścia, którą z czasem ceni sobie coraz bardziej. Ten stan otwarcia przestrzeni czakry serca, zwany też Koherencją Serca pozwala na otwarcie „furtki do nieba”, a dokładnie do kontaktu z własną duszą i czerpania obfitości inspiracji z zasobów wszechświata. Taki stan to czwarty, piąty i kolejne dwa poziomy ŚWIADOMEGO  JA, sformułowane przez Roberto Assagioliego (włoskiego psychiatrę i neurologa, pioniera psychoanalizy i psychosyntezy), jako zrozumienie całej natury ludzkiej, włączając jej wyższe aspekty – sferę duchową, do dyscypliny naukowej. Z powyższego wynika, że człowiek ma wiele możliwości i ostatecznie sam podejmuje decyzję, w jaki sposób będzie żył. Czy przeżyje życie w nieświadomości tak, jakby nic nie było cudem, czy też nauczy się patrząc oczami wdzięczności tak, jakby cudem było wszystko.
Będąc „światłem” dla innych, człowiek będzie żył długo i szczęśliwe w poczuciu zaopiekowania się sobą, własnego bezpieczeństwa i miłości, płynących wprost z jego wnętrza na zewnątrz. Będzie też wdzięczny za każdą chwilę i to co ma tu i teraz. Samotnie krocząc wśród tłumów, ma świadomość, iż przychodzi na świat sam, pozwala sobie na wiele sam, zasługuje na wszystko co najlepsze sam, podejmuje decyzje i umiera sam. Samodzielność w swojej samotności to nie osamotnienie – to jest największy poziom świadomego JA,  SIŁA i niezwykła MOC, poczucia własnej wartości człowieka, nadająca jego życiu MAGII PIĘKNA i MAGNETYZMU OSOBISTEGO. Pozytywne myślenia i patrzenie oczami wdzięczności na swoje życie, uruchamia rezonowanie w tej częstotliwości. Energetyczna moc przyciągania sprawia, iż zapraszamy do swojego życia coraz więcej tego z jaką częstotliwość wibrują nasze myśli, jakimi emocjami emanujemy i w efekcie z jaką energią rezonujemy. To Ty wybierasz!

Spis treści:

1.  Wdzięczność a poczucie własnej wartości..
2.  Dokąd prowadzą ludzkie cienie i słabości W  NIEŚWIADOMYM  JA?
3.  Patrzenie oczami wdzięczności  W  ŚWIADOMYM  JA  wolnym od zależności.
4.  Integralność, jako spójność z samooceną w przestrzeni wibracji wdzięczności.
5.  Od blokad w czakrach i z braku wdzięczności  prosto do chorób psychosomatycznych.
6.  W zdrowym ciele zdrowy DUCH  ŚWIADOMEGO  JA w OBFITOŚCI.
7.  JAM JEST, JA tworzę, JA zasługuję, JA pozwalam sobie, JA decyduję.
8.  Postaw na swój rozwój! Teraz JA! To jest mój czas!

You may also like...