Równowaga emocjonalna

Share

Równowaga emocjonalna. Jak przestać wchodzić w stany depresyjne i umartwiać się?
Mindfulness – trening uważności. cz. 2.

     W słowie „umartwianie” czy też „zamartwianie” jest ukryty szczególny termin niosący energię samounicestwienia, którego leksemem jest wyraz „”martwy”. Słowo to ma wielorakie znaczenie. Może oznaczać tego, który już umarł, może też oznaczać kogoś, kto wyłączył się z aktywnego życia, „zepsuł się” np. w nauce szkolnej lub w pracy, albo tego, kto już „nie działa” aktywnie w jakiś przestrzeni. Jakkolwiek to ujmiemy, każde z tych znaczeń niesie negatywną energię sugerującą wygaszanie działania, „zamrażanie” aktywności, realizacji swoich marzeń, kroczenia drogą do celu. Jednym słowem „zamrażanie” życia, stanie w miejscu, tkwienie w przeszłości a tym samym zatracanie siebie, zamiast poszukiwać sposobów pozytywnych rozwiązań.

    W ten sposób właśnie, tracąc niekiedy nadzieję i wiarę w polepszenie się sytuacji, ludzie zapadają na coraz to poważniejsze dolegliwości, zwane chorobami psychosomatycznymi.
Kiedy czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy duszności i nie możemy spać w nocy, mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań lekarskich jasno wynika, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne.

   Trudności w uzdrawianiu chorób psychosomatycznych wynikają z niedobory specjalistów medycyny holistycznej (zaledwie tylko kilku praktyków w Polsce). Najlepiej jest skorzystać z konsultacji u terapeuty pracującego w nurcie dyscypliny naukowej PsychoNeuroImmunologia, pracującego:

– w przestrzeni fizycznej (ciało) w połączeniu w medycyną naturalną, dieta przodków i suplementacją;

–  w przestrzeni psychicznej (umysł – myśli) w połączeniu z metodami coachingowymi i z psychoterapii;

– w przestrzeni duchowej (emocje) w przestrzeni Spiritual coaching oraz w parapsychologii.

   Połączy on wszystkie dolegliwości w całość, przeprowadzi analizę odżywiania, zaleci odpowiednie zmiany oraz dodatkową suplementację, a co najważniejsze, poszuka przyczyny możliwie wszystkich dolegliwości u chorej osoby np. skąd biorą się uporczywe bóle psychogenne w obecnym życiu, bądź nawet znajdzie przyczyny w różnych wydarzeniach rodowych z odległej przeszłości czy też przeniesione traumy od przodków. Wielokrotnie okazuje się, iż tego, czego nie możemy naprawić w świecie realnym ( w „matrixe”) ponieważ przykładowo nie mamy już kontaktu z osobą zmarłą lub która wyszła z naszej relacji i mieszka daleko, to możemy uzdrowić w sobie w świecie energetycznym (duchowym).

You may also like...