Usługi Terapeutyczne

Terapia

Terapia to szereg działań, które mają na celu pomoc w przywróceniu równowagi człowiekowi, u którego stwierdzono odchylenie od normy. Bywają również przypadki, w których jednostki są zmuszone zgłosić się na terapię np. nakazem sądowym. W takim celu jest przygotowana Terapia Uzależnień w celu wyeliminowania nałogu alkoholizmu i uzyskania specjalnego zaświadczenia uczestnictwa w terapii. Uzależnienia mogą mieć różnego typu podłoże i w każdym przypadku warto przejść pełna terapię, aby zmienić nawyki, przekonania i zachowanie.

Osoby zgłaszające się dobrowolnie do terapeuty najczęściej szukają pomocy w rozwiązaniu trudności życiowych, m.in. poradzeniu sobie ze stratą ( śmierć kogoś bliskiego, utrata pieniędzy, majątku czy utrata zdrowia) i z akceptacją nieuleczalnej choroby.

Wszystkie formy psychoterapii istnieją w celu poprawy zdrowia psychicznego klientów, ale definicja terapii dla każdego typu podkreśla inny podstawowy cel. Najlepszym typem dla ciebie będzie definicja, która najbardziej przypomina twoje powody, dla których rozważasz pójście na terapię. Jeśli nie ma jednego typu, który by ci odpowiadał lub wydaje się być na tyle pomocny, pomyśl o terapeucie, który używa wielu podejść lub nie identyfikuje się z jednym podejściem.

Terapia może mieć wiele formy: Dialektyczna terapia zachowań [DBT]Terapia egzystencjalnaTerapia skoncentrowana na rodzinie [FFT]Terapia GestaltTerapia interpersonalna [IPT]Terapia psychodynamiczna. Jest ona oparta na wzajemnej współpracy terapeuty i pacjenta. Wszystkie działania podejmowane przez terapeutę są ukierunkowane na dobro drugiego człowieka oraz mają na celu poprawę jego psychicznego oraz społecznego funkcjonowania. Na terapię można zgłaszać się bez względu na wiek, płeć czy nację. Jednym z czynników warunkujących decyzję o pojęciu terapii jest jej dostępność, przykładowo w współcześnie z pomocą przychodzi coraz powszechniejsza terapia online.

pl Polish
X